Головна » 2016 Листопад 17 » Відкрите заняття гуртка "Юні музеєзнавці"
16:08 Відкрите заняття гуртка "Юні музеєзнавці" | |
Згідно плану роботи методичного об’єднання керівників гуртків Виноградівського районного центру позашкільної роботи з дітьми 16 листопада на базі Хижанського НВК було проведено відкрите заняття гуртка „Юні музеєзнавці”. Розвиваючи та зміцнюючи міжнародну співпрацю, дирекція саме цього навчально-виховного комплексу інтенсифікувала співробітництво з представниками культурно-освітньої галузі Румінії. Саме тому керівник гуртка „Юні музеєзнавці” Ухач Оксана Петрівна вибрала дуже актуальну, нетрадиційну та незвичну тему заняття „Зустріч вихованців гуртка з працівниками повітового музею м. Сату-Маре”.
Кожен край має свої звичаї, обряди, безперечно багатий ними і наш район, а особливо – село Хижа, де не забуті народні ремесла.
Оксана Петрівна привітала присутніх у шкільному музеї, який об-лаштований відповідно до традицій наших предків. Саме тут можна на власні очі побачити весь реманент, необхідний для ткацтва – від прялки та веретен, до справжнього ткацького станка. Вихованці гурта провели короткий захоплюючий екскурс у минуле, розказали про історію створення музею та про речі, які знаходяться у світлиці. Не забули юні екскурсоводи і про народний фольклор та про те, як відпочивали наші предки: заспівали запальних коломийок та співанок, а також покрівчики поткали.
Після чого директор повітового музею Фелічана Поп висловила свої враження від побаченого та розповіла про звичаї, традиції та обряди музею в Сату-Маре.
У актовій залі школи відбулася презентація румунського фільму та книги про закарпатсько-румунські традиції вишивання під назвою „Від нитки до костюма”. Сюжет фільму складається з розповідей представників того чи іншого населеного пункту про особливості їхньої вишивки, про їхнє вбрання та традиції його виготовлення: як вирощувалася сировина, як виготовлялася нитка, тканина, процес пошиття, як і коли одягався той чи інший елемент одягу. Проводилися румунські дослідження як на Закарпатті, зокрема в с.Хижа, Новоселиця, Черна, у гуцульських горах та угорських селах, так і в Сату-Маре. Загалом за час роботи, розповідають етнограф Адела Добреску та працівник повітового музею доктор Марія Лобонц-Пушкаш, ними було опитано близько трьохсот респондентів від найменших (вихованців садочків) до найстарших (понад 90 років) носіїв традицій вишивання. Люба Горват зізнається, що у ході роботи вони помітили, що дуже мало що відмінне у румунському та українському, власне закарпатському вишиванні вбрання, хіба дещо у кольорах. Навпаки костюми дуже схожі.
Книгу, написану трьома мовами (румунською, українською та англійською) „Від нитки до костюма” та диск із фільмом отримали всі учасники відкритого заняття.
Фотоальбом можна переглянути за наступним >>>>посиланням
| |
|
Всього коментарів: 0 | |
Меню сайта
Категории
Загальні новини [109] |
Новини методоб'єднання педагогів-організаторів [46] |
Національно - патріотичне виховання [82] |
Міні-чат
Наше опитування
Статистика
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Анонси
Корисні посилання
- Міністерство освіти і науки України
- Закарпатський інститут післядипломної педагогічної освіти
- Департамент освіти і науки Закарпатської обласної державної адміністрації
- Управління освіти Виноградівської РДА
- Закарпатський центр дитячої та юнацької творчості «ПАДІЮН»
- ЗОЦНТТУМ
- Закарпатський центр туризму
Останні оновлення методоб'єднання п/о
16:02, 11.01.2019
14:38, 23.11.2018
10:43, 21.11.2018
11:24, 05.10.2018
14:12, 21.09.2018
14:08, 21.09.2018
14:06, 21.09.2018
13:59, 21.09.2018
13:55, 21.09.2018
12:06, 29.09.2017